Ankara - Bodrum Uçak Bileti

1 Yolcu Seçili
Yetişkin
1
Öğrenci
0
Çocuk
0
Bebek
0
Devam
444 1 113
info@biletcepde.com

Ankara - Bodrum Uçuş Mesafesi

Ankara - Bodrum Uçuş Süresi

Ankara - Bodrum Uçak Bileti

Türk Havayollarının Milas Bodrum Havaalanına; Ankara Esenboğa Havaalanından günde 3 seferi bulunmaktadır.

Pegasus'un Milas Bodrum Havaalanına; Ankara Esenboğa Havaalanından günde 1 seferi bulunmaktadır.

AnadoluJet'in Milas Bodrum Havaalanına; Ankara Esenboğa Havaalanından günde 2 seferi bulunmaktadır.

Ankara Uçak Bileti

Esenboğa Havalimanı 1955 yılında Çubuk Ovası'nda kurulmuştur. Ankara ili Çubuk ilçesi sınırları içinde olan Esenboğa Uluslararası Havalimanı Ankara şehir merkezine 28 km uzaklıktadır. Türkiye’nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. 
 
Uluslararası Havalimanları Konseyi –Avrupa (ACI-Europe) 2009’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nı, "5-10 milyon yolcu" kategorisinde "en iyi havalimanı" seçmiştir. Esenboğa Havalimanı, Newsweek Türkiye dergisinin 100. sayısında yayınladığı "Türkiye’de Umut Veren 100 Şey" listesinde 22. sırada yer almıştır.
 
Havalimanı Ulaşım:
 
442 Havalimanı-AŞTİ-Kızılay hattında Belko Air adlı belediye otobüsleri şehir merkezinden kalkarak havalimanındaki dış ve iç hatlara götürmektedir. Ayrıca HAVAŞ şirketi havalimanı-şehir merkezi arasında transfer hizmeti vermektedir.
 
Tüm uçuşlar için servis düzenleyen şirket, Esenboğa Havalimanı, Çubuk Kavşağı, Pursaklar, Hasköy, Keçiören Köprüsü, Etlik Kavşağı, Havaş Şehir Terminali güzergahını izlemektedir. Otogar yolcusu olması durumunda, araçlar Havaş Şehir Terminalinde yolcu indirdikten sonra AŞTİ'ye devam etmektedir. AŞTİ-havalimanı arasında da düzenli servis vardır.
 
Ankara Esenboğa Taksiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 1986’dan bu yana havalimanında hizmet vermektedir. Kooperatif bünyesinde 90 taksi ve 200 personel bulunmaktadır.
 
Ankara Tarihi ve Turistik Yerleri
 
Anıtkabir: Şehre tepeden bakan ve bozkırı kucaklayan bir manzarası olan Anıtkabir, Türk milletinin kalbinin attığı yerdir. 9 yılda tamamlanmıştır ve süslemelerinden heykellerine, kabartmalarından kulelerine kadar pek çok anlam yüklüdür. 
 
Tarihi Yapılar: Ankara Kalesi, Hitit Güneş Kursu Anıtı, Camlı Köşk, Zafer Anıtı, Başköy Kalesi, Augustus Tapınağı, Kayabaşı Mozaiği, Zağfiran Hanı ve Güvenpark Anıtı
 
Müzeler: Türk Hava Kurumu Müzesi, Ankara Oyuncak Müzesi, ODTÜ Müzesi, Meteoroloji Müzesi, Mehmet Akif Ersoy Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve Ankara Tabiat Tarihi Müzesi
 
Camiler: Kocatepe Camii, Karacabey Camii, Ahi Yakup Camii, Hacı Bayram Camii ve Ağaç Ayak Camii
 
Göller ve Parklar: Eymir Gölü, Göksu Parkı, Ulus Gençlik Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Harikalar Diyarı Parkı ve Mogan Gölü
 
 
Ankara Lezzetleri
 
Ankara mutfağı oldukça zengin, yemekleri oldukça çeşitlidir.
 
Çorbalar; Aş, dutmaç, keşkek, miyane, sütlü, tarhana ve toyga çorbaları, 
Et Yemekleri; Ankara tavası, alabörtme, calla, çoban kavuması, ilişkik, kapama, orman kebabı, patlıcanlı et, sızgıç, siyel, siper,
Pilavlar; Bici, bulgur pilavı, oğmaç aşı, pıt pıt pilavı, 
Dolmalar; Felek dolması, mantı, şirden dolması (humbar), yalancı dolma,
Börekler-Çörekler; Alt-üst böreği, ay böreği, bohça, entekke böreği, hamman, kaha, kol böreği, papaç, pazar böreği, tandır böreği ve yalkı yemeklerden bazılarıdır.

Bodrum Uçak Bileti

1998 yılında, Cumhuriyet'in İlanı'nın 75. yılı için yapılan ve halen kullanımda bulunan dış hat terminalinin yapımı ile Türkiye'nin en önemli havalimanları arasında girmiştir. 
Havalimanı gün geçtikçe kendini yenileyen ve güçlenen dinamik bir yapıya sahiptir. İç ve dış hatlar terminal binalarının artan yolcu trafiğine cevap verememesi nedeniyle, yap-işlet-devret modeline göre 5.000.000 yolcu/yıl kapasiteli, 95.683 m² kapalı alana sahip yeni bir dış hatlar terminal binası yapılarak 16 Mayıs 2012 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Mart 2014'te düzenlenen ihalede 717 milyon euro + KDV ile en iyi teklifi veren TAV (Tepe Akfen Vie) Havalimanları Holding, Milas-Bodrum Havalimanı'nın 2035 sonuna kadar işletme hakkını elde etti. TAV, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile havalimanının işletmesine dair imtiyaz sözleşmesini imzalanmasının ardından Temmuz 2014'te iç hatlar terminalinde operasyona başladı. Şirket dış hatlar terminalini ise 22 Ekim 2015'te devraldı.
 
Bodrum Havalimanı Ulaşım
 
Ulaşım taksi ve toplu taşım ile sağlanmaktadır. Havaş otobüsleri şehrin merkezine kadar götürür. Bodrum Havalimanı Havaş servisi saatlerini ve detaylı bilgiyi Havaş'ın web sitesinden edinebilirsiniz.
 
 
Tarihi ve Turistik Yerleri
 
 
Bodrum Kalesi: Bodrum'un simgelerinden biri 1400'lü yılların başında inşa edilen Bodrum Kalesi bölgede en çok ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir.  
 
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: Bodrum Kalesi içinde yer alır. 1995 yılında Avrupa'da Yılın Müzesi Yarışması'nda "Özel Övgü" ödülünü almıştır.
 
Mindos Kapısı: Gümüşlük olarak bildiğimiz Myndos'tan alan Mindos Kapısı, Büyük İskender'in şehri kuşatmak için kullandığı ilk yerdir.
 
Antik Tiyatro: Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biri olan Bodrum Antik Tiyatro 13.000 kişi kapasiteli, tipik bir klasik antik çağ yapısıdır. 
 
Bodrum Mozolesi: Açık hava müzesi şeklinde düzenlenen Bodrum Mozolesi; Yunan ve Mısır mimarisini birleştiren eşsiz bir yapıdır.
 
Pedasa Antik Kenti: Bodrum Merkez'e 4 km uzaklıkta bulunan Pedasa Antik Kenti.
 
Zeki Müren Müzesi: Zeki Müren'in Bodrum'daki evinin müzeye dönüştürülmesi ile ziyarete açılan Zeki Müren Sanat Müzesi'nde sanatçıya ait kişisel eşyalar, fotoğraflar, ödüller bulunmaktadır.
 
Plajlar ve Koylar: Bağla Koyu, Turgutreis Günbatımı Plajı, Bodrum Karaada, Aspat Koyu, Bitez, Akyarlar, Karaincir, Yalıkavak, Güvercinlik ve Gümüşlük.
 
 
Bodrum Lezzetleri
 
Çökertme Kebabı: Kızarmış patates üzerine kırmızı et ve yoğurtla servis edilen bu yemek unutamayacağınız bir lezzet sunuyor.
Kabak Çiçeği Dolması: Sabahın erken saatlerinde, kabak çiçekleri açılır açılmaz toplanıp yapılan bu dolmayı mutlaka tadın.
Hardal Otu Salatası: Haşlanmış hardal otunun zeytinyağı, limon ve tuz ile harmanlanması ile servis edilir.
Deniz Ürünleri: İskorpit, kırlangıç balığı ve ahtapottan yapılan balık çorbaları, daha küçük balıklardan yapılan balık salataları denenmesi gereken lezzetlerden.
Zeytinyağlılar: Bodrum’un vazgeçilmez yemeklerinden olan ve çeşitli ot ile sebzelerden yapılan zeytinyağlı yemek ve mezeler.

 

Fotoğraflarla Ankara ve Bodrum
Esenboğa - Milas
  • Türk Havayolları Uçak Bileti
  • AnadoluJet Uçak Bileti
  • Atlas Global Uçak Bileti
  • Onurair Uçak Bileti
  • Sunexpress Uçak Bileti
  • Borajet Uçak Bileti