Kars Uçak Bileti

1 Yolcu Seçili
Yetişkin
1
Öğrenci
0
Çocuk
0
Bebek
0
Devam
444 1 113
info@biletcepde.com

Kars Uçak Bileti

Kars Harakani Havalimanı, Kars'ta bulunan sivil havalimanıdır. Daha önceden Kars Havalimanı olan ismi 20 Mart 2015 tarihinde Kars Harakani Havalimanı olarak değişmiştir. Kars Havalimanı, Türkiye'nin kuzeydoğusundaki şehirler için büyük bir önem taşımaktadır. Havalimanına gelen giden yolcular sadece Kars ve ilçelerinden değil; aynı zamanda Ağrı, Ardahan, Artvin şehirlerine de gidip gelmektedirler.
 
Kars Havalimanı Ulaşım:
 
Ulaşım taksi ve toplu taşım ile sağlanmaktadır. Ayrıca transfer hizmeti alabileceğiniz firmalara ait araçlar bulunmaktadır.
 
Kars Tarihi ve Turistik Yerleri:
 
Ani Harabeleri: Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri
 
Kaleler: Kars Kalesi, İnkaya Micingirt Kalesi ve Sürgütüs Zivin Kalesi
 
Tarihi Yapılar: Havariler Kilisesi, Evliya Camii, Kars Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi, Yusuf Paşa Camii, 
Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Kars Selçuklu Sarayı, Kars Beylerbeyi Sarayı, Mazlumoğlu Hamamı, Topçuoğlu Hamamı, İlbeyioğlu Hamamı ve Kars Çayı üzerindeki Taş Köprü
 
Doğal Güzellikler: Kuyucuk Kuş Cenneti, Kurbanağa Mağarası, Kars yaylaları ve platoları
 
Sarıkamış Kayak Merkezi: Sarıkamış Kayak Merkezi
 
Kars'da Ne Yenir ?
 
Kars’ın en meşhur yiyeceği ise Kars kaşarı. Kaşar dışında gravyer peyniri ve Kars balı da oldukça ünlüdür. Hayvancılık ön planda olduğu için genellikle et ve süt ürünleri ön planda Kars mutfağında. Hamur işleri ve et yemekleri oldukça fazla. 
 
Kars’ın yöresel yemekleri ise kuymak, pişi, ekmek aşı, haşıl, hengel, bozbaş, piti, erişte, Kars böreği, kaz çorbası, karsambaç, Kars helvası, üzümlü süzme pilav, elma dolması, kaz etli pilav, hörre çorbası, Kars yahnisi, ekşili et gibi adıyla da lezzetiyle de oldukça farklı yemeklerdir. Fırsatınız varsa pek çoğunu mutlaka tatmanızı öneririz.
 
Çıldır Gölü ve civarında sarıbalığın da tadına bakabilirsiniz.
  

 

Fotoğraflarla
Hava Durumu
Harakani Havalimanı
  • Türk Havayolları Uçak Bileti
  • AnadoluJet Uçak Bileti
  • Atlas Global Uçak Bileti
  • Onurair Uçak Bileti
  • Sunexpress Uçak Bileti
  • Borajet Uçak Bileti