Kütahya Uçak Bileti

1 Yolcu Seçili
Yetişkin
1
Öğrenci
0
Çocuk
0
Bebek
0
Devam
444 1 113
info@biletcepde.com

Kütahya Uçak Bileti

Zafer Havalimanı, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası havalimanı. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet vermesi nedeniyle Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanıdır. Açıldığı tarih itibariyle Türkiye'nin 4. büyük havalimanıdır.
 
Havalimanı Ulaşım:
 
Ulaşım taksi ve toplu taşım ile sağlanmaktadır. Ayrıca transfer hizmeti alabileceğiniz firmalara ait araçlar bulunmaktadır.
 
Kütahya Tarihi ve Turistik Yerleri:
 
Tarihi Mekanlar: Kütahya Kalesi, Kütahya Saat Kulesi, Kütahya Zafertepe Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ve Tarihi Kütahya Evleri geliyor.
 
Camiler: Kütahya Çinili Camii, Kütahya Ulu Camii, İshak Fakih Camii, Kütahya Kurşunlu Camii'ni gezmeden Kütahya'dan ayrılmayın. Kütahya'da mutlaka görmenizi önerdiğimiz bir diğer dini mekan da Dönenler Mevlevihanesi. Mevlevi kültürünün en önemli merkezlerinden olan Dönenler Mevlevihanesi şehir merkezinde bulunuyor.
 
Müzeler: Kütahya Çini Müzesi ve Kütahya Arkeoloji Müzesi
 
Kaplıcalar: Kütahya Kaplıcaları, Eynal Kaplıcaları, Yoncalı Kaplıcaları, Ilıca Harlek Kaplıcaları, Dereli Kaplıcaları, Simav Çitgöl Kaplıcaları, Murat Dağı Kaplıcaları
 
Doğal Güzellikler: Frig Vadisi'nin bir bölümü Kütahya'da. Frig Vadisi'nin yanı sıra Domaniç Ormanları, Porsuk Barajı, Hıdırlık, Gölcük Yaylası, Kaşalıç Tabiat Koruma Alanı, Vakıfçamlığı Tabiat Koruma Alanı, Mızık Çam Tabiat Anıtı, Altıntaş Ovası
 
Kütahya'da ne yenir ne içilir ?
 
Vali gülü köftesi, Sıkıcık, Balifuli köftesi, Ense patlatan damak şaklatan, Dobleç, Deve dolması,Garip köftesi. Hamur işlerinden Yufka böreği (kapama), Şipit, Gökçümen hamursuzu, Dolamber böreği, Cum Cum, Curlama, Şık şık, Bükme, Haşhaşlı pide gibi yemekler de var.
 
Kütahya'ya özgü tatlılar arasında baklavaları saymak gerek. Doldurma kabak tatlısı, Kaymaklı hamur tatlısı, Yufka tatlısı, Su muhallebisi, Sütlü incir tatlısı, İrmikli gül tatlısı ve Namaz lokması diğer tatlı çeşitlerinden. 
 
Fotoğraflarla
Hava Durumu
Zafer Airport
  • Türk Havayolları Uçak Bileti
  • AnadoluJet Uçak Bileti
  • Atlas Global Uçak Bileti
  • Onurair Uçak Bileti
  • Sunexpress Uçak Bileti
  • Borajet Uçak Bileti