Türk Havayolları Self Check İn Uygulaması

14.06.2016
Türk Havayolları Self Check İn Uygulaması

1. Self check-in nedir?
 
Türk Havayolları yolcularının biniş işlemlerini havalimanındaki kiosklardan kendilerinin yapmasına imkan tanıyan bir check-in uygulamasıdır.
 
2. Kimler kullanabilir?
 
Self check-in hizmetinden sadece elektronik biletli yolcular yararlanabilmektedir.
 
3. Hangi havalimanlarından self check-in yapılabilir?
 
Self check-in hizmetine açık olan havalimanlarını görmek için lütfen tıklayınız.
 
4. Nasıl self check-in yapabilirim?
 
Self check-in kiosk cihazları kolayca kullanılabilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Dokunmatik ekranları olan kiosklar basit bir menüye sahiptir. Self check-in işlemlerine başlamak için Miles&Smiles veya herhangi bir banka kartını kart okutucuya yerleştirebilir veya tercihe göre elektronik bilet numarası ya da rezervasyon kodunu (PNR) girebilirsiniz. Check-in işlemleri koltuk seçiminin ardından biniş kartınızın üretilmesiyle tamamlanır (Gerek Miles&Smiles, gerekse banka kartları, sadece yolcuların kimlik bilgilerine ulaşmak amacıyla kullanılmaktadır.).
 
5. En erken ve en geç ne zaman self check-in yapabilirim?
 
Self check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 12 saat önce başlar; iç hatlarda kalkış saatine 45 dakika kala, dış hatlarda ise 60 dakika kala sona erer.
 
6. Teslim edeceğim bagajım varsa ne yapabilirim?
 
Biniş kartını basmış olan yolcular, bagajları yoksa güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan uçuş kapısına gidebilirler. Yolcuların bagajları olması durumunda bu bagajların "Bagaj teslim" kontuarlarında teslim edilmesi gerekmektedir. Yolcular bagaj tesliminin ardından uçuş kapısına gidebilirler.
 
7. Bağlantılı uçuşum varsa ne olacak?
 
Yolculara bagajsız seyahatlerinde, aynı gün dönüşleri varsa, "Return Check-in" yapma olanağı verilmektedir. Bagajlı ya da bagajsız, bağlantılı tüm yurtiçi seyahatler için uçuşun son noktasına kadar "Through Check-in" yapma imkanı da sağlanmaktadır.
 
8. Beraber seyahat ettiğim arkadaşlarım için de self check-in yapabilir miyim?
 
Aynı rezervasyon kodunda (PNR) olmak kaydıyla bir defa en fazla 8 kişi için self check-in yapabilirsiniz. Grup rezervasyonunuz varsa 8’erli gruplar halinde ayırarak gruptaki tüm yolcular için self check-in yapabilirsiniz.
 
9. Self check-in yaptığımda ne zaman çıkış kapısında olmalıyım?
 
Tüm seferler için uçağın kalkış saatinden en geç 15 dakika önce uçuş kapısında bulunmanız gerekmektedir. Lütfen zamanlamanızı yaparken bazı terminallerde kapıya ulaşma süresinin 25 dakikayı bulabileceğini de hesaba katınız.