Ucuz Uçak Bileti

29.02.2016
Ucuz Uçak Bileti

Uçak Bileti Fiyatları:

Gelişen teknoloji ile birlikte ulaşım imkânları arasında en göze çarpan hava yolları ulaşımında en önemli kriterlerden biri de Ucuz uçak bileti bulabilmek ve güvenle sehayat etmektir. Hemen hemen her gün binlerce uçak gökyüzünde süzülerek yüzlerce kişiye ulaşım hizmeti vermektedir.

Hızlı gelişen ve en çok tercih edilen bu sektör tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı bir gelişim göstermektedir. Köklü firmaların yanı sıra yeni oluşturulan birçok hava yolu firması bulunmaktadır. Uçak bileti fiyatları hizmetini verebilmek ve daha fazla yolcuya ulaşabilmek için adeta yarışmaktadırlar. 

Peki, uçuşa hazırlanırken hangi kriterlere dikkat etmeli ve en uygun bileti nasıl bulabiliriz? Bu soruyu iki başlık ile yanıtlayalım:

 
Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:
 
Bir bileti satın almadan önce yapılacak en akıllıca işlem, tüm firmaların fiyat listesine göz atmak olacaktır. Uçak bileti sorgulama ile ucuz uçak bileti bulmak isteyen birçok kişi olacaktır. Bu nedenle yolculuk tarihten en az iki hafta önce bilet rezervasyonu yaptırmak gerekir. Ancak; çok erken bilet ayırtmak da bazı fırsatları kaçırmaya sebep olabilir. Bu gibi durumlara düşmemek için en iyi çözüm iki veya üç hafta önceden bilet arttırmak olacaktır.
 
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise biletin iptal edilmeye veya ertelenme durumudur. Olası bir durumda bilet erteletmenin hizmet bedeli parasını da yaktığını bilmek gerekir. Yolculuk tarihini önceden kesinleştirerek olası durumları hesaplayıp o şekilde bilet almak çok daha sağlıklı olacaktır.
 
Uçak Bileti Aldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler:
 
Biletinizi aldınız ve yolculuk gününe kadar vaktiniz var, o halde yapmanız gereken tek şey yolculuğa hazırlık olacaktır. Ancak; bir sorun oluştu ise ve biletinizi iptal etmeniz veya ertelemeniz gerekiyorsa dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki, biletinizin türüne bakmaktır. Eğer biletiniz promosyon uçak bileti ise uçuş iptalinde veya ertelemesinde biletiniz yanabilir demektir. Bu nedenle yapmanız gereken şey bilet alırken ve aldıktan sonra da biletinizin türüne bakmaktır.
 
Bunun dışında çeşitli nedenlerle sefer iptalleri olduğunda biletiniz yanmamakta bir sonraki uçuşa aktırılmaktadır. Bilet iptali durumları her firmaya göre farklılık göstermekle birlikte 24 saat içinde yapılmadığı takdirde cezai uygulama söz konusu olabilmektedir.